پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش آمدید به سایت من . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
بازدید : 1880
نویسنده : وب سایت پی سی اید

در ادامه ترفندی را با زبان بسیار ساده و سریع به شما یاد خواهیم داد که به کمک آن، می‌توانید یک فایل بسازید که با کلیک روی آن، وب سایت مورد نظر شما به عنوان صفحه خانگی (Home page) در مرورگر قرار گیرد.

به عنوان مثال؛ حتماً دیده‌اید که هنگام دانلود یک فایل از سایت های مختلف، سایت مذکور یک فایل را در کنار فایل اصلی قرار می‌دهد و از شما می‌خواهد که روی آن کلیک کنید.

حال اگر شما روی آن کلیک نمایید، از این پس هر گاه مرورگر خود را اجرا کنید، به طور خودکار صفحه مربوط به وب سایتی که از آن دانلود کرده‌اید باز می‌شود.

حال اگر می‌خواهید شما هم این فایل را برای آدرس وبلاگ یا وب سایت خود بسازید تا دیگران با کلیک روی آن، سایت شما را به عنوان سایت خانگی در مرورگر قرار دهند، به ادامه مطلب تشریف ببرید!


:: موضوعات مرتبط: آموزش ویندوز , ویندوز 8 , ویندوز Xp،7 , آموزش اینترنت , ترفند و آموزش مرورگرها , ,
:: برچسب‌ها: اینترنت اکسپلورر , home page , صفحه خانگی , تغییر آدرس صفحه اصلی مرورگر , مرورگر , internet explorer , رجیستری , آموزش , ترفند مرورگر , جلوگیری از تغییر home page , آموزش اینترنت اکسپلورر ,بازدید : 1717
نویسنده : وب سایت پی سی اید

همان طور که میدانید، شرکت موزیلا با ارائه نسخه 29 مرورگر خود، تحول غیر قابل پیش‌بینی در آن ایجاد کرده است که در نگاه اول ممکن است کاربران تازه‌کار را سردرگم کند!

مرورگر Firefox 29، Firefox30 (نسخه 30 آزمایشی) ، تا حدودی شبیه مرورگر Google chrome طراحی شده است.

در ادامه با چند تغییر که در نسخه های اخیر ایجاد شده است آشنا می‌شوید.


:: موضوعات مرتبط: آموزش اینترنت , ترفند و آموزش مرورگرها , ,
:: برچسب‌ها: تغییرات فایرفکس , نسخه جدید فایرفکس , آموزش فایرفکس , بوک مارک , منوی فایرفکس , آموزش کامل Filefox , موزیلا فایرفکس , Mozilla Filrefox , تازه‌ترین مرورگر , بهترین مرورگر , سریع‌ترین مرورگر , آموزش Bookmark در فایرفکس , مدیریت بوک مارک در فایرفکس , نسخه 30 فایرفکس , نسخه 29 فایرفکس , نسخه 31 فایرفکس , Firefox ,باز شدن صفحات تبلیغاتی (pop up) به صورت تب- فایر فکس
نوشته شده در سه شنبه 20 اسفند 1392
بازدید : 2179
نویسنده : وب سایت پی سی اید

به طور حتم تا به حال به این مورد برخورد کرده‌اید که با کلیک روی یک لینک در سایت ها یا وبلاگ ها، چند پنجره تبلیغاتی یا pop upper  به صورت جداگانه و در پنجره‌های جدا اجرا می‌شوند. حال ممکن است حتی این پنجره‌ها را نبینید و به صورت

ما در این آموزش به نحوی فایرفکس را تنظیم می‌کنیم که از این پس تمام صفحات تبلیغاتی پاپ آپ، در همان پنجره به صورت تب و در کنار سایر تب ها باز شوند.

این کار چند مزیت دارد که در ادامه ضمن آموزش این ترفند، به بیان این مزیت ها نیز می‌پردازیم:


:: موضوعات مرتبط: آموزش اینترنت , ترفند و آموزش مرورگرها , ,
:: برچسب‌ها: آموزش فایرفکس , آموزش اینترنت , پاپ آپ فایرفکس , باز نشدن pop uper , تبلیغات , مرورگر , firefox , ترفند جدید , آموزش مرورگر , موزیلا فایرفکس , pop up , ترفندهای اینترنت , فایرفکس جدید , ,اشتباه مترجم گوگل در تشخیص اسامی!
نوشته شده در جمعه 16 اسفند 1392
بازدید : 2120
نویسنده : وب سایت پی سی اید

همان طور که در تصویر زیر ملاحظه می کنید، شما با وارد کردن اسم اشکان دژاگه به زبان فینگلیش (با حروف انگلیسی)، موتور مترجم گوگل، آن را به اشتباه «علی دایی» تشخیص می دهد!

دلیل این امر...


:: موضوعات مرتبط: آموزش اینترنت , ترفند و آموزش مرورگرها , مطالب متفرقه , تازه های تکنولوژی , اخبار فن آوری , ,
:: برچسب‌ها: مترجم گوگل , علی دایی , اشکان دژاگه , google , ترجمه متن گوگل ,بازدید : 2859
نویسنده : وب سایت پی سی اید

 

 

در پاسخ به سوال «میران پور»:

مرورگر اینترنت اکسپلورر من تنها زمانی به اینترنت متصل می شود که فیلترشکن فعال باشد. لطفا اگر امکان دارد بفرمایید این مشکل را چگونه حل کنم؟

گاهی پیش می‌آید که پس از اجرای نرم‌افزار فیلtrشکn ، و در مواقعی که می‌خواهید بدون این نرم‌افزارها از مرورگر استفاده کنید، مشاهده می‌کنید که با توجه به صحت اتصال شما به اینترنت، امکان دسترسی به آن توسط مرورگر اینترنت اکسپلورر را ندارید.

در ادامه با روشی برای دسترسی مجدد شما به اینترنت را توضیح می‌دهیم:


:: موضوعات مرتبط: آموزش اینترنت , ترفند و آموزش مرورگرها , ,
:: برچسب‌ها: عدم اتصال مرورگر به اینترنت , آموزش اینترنت اکسپلورر , internet explorer , اشکال در اینترنت اکسپلورر , قطع اینترنت پس از فیلترشکن , عدم اتصال مرورگر پس از قطع فیلترشکن , فیلترشکن , مشکل فیلترشکن , رفع اشکال اینترنت , عدم اتصال در اینترنت اکسپلورر , تنظیمات اینترنت اکسپلورر , غیرفعال شدن اینترنت اکسپلورر , عدم اتصال به اینترنت , قطع اینترنت برای مرورگر , عدم اتصال فایرفکس , عدم اتصال کروم , عدم اتصال اینترنت اکسپلورر , ,بازدید : 1847
نویسنده : وب سایت پی سی اید

اگر به دلایلی می‌خواهید تنظیمات فایرفکس خود را به حالت اولیه برگردانید ولی نگران پاک شدن بوک مارک‌ها و رمز عبور ذخیره‌شده هستید؛ بهتراست از این ترفند استفاده کنید. این روش تمام تنظیمات فایرفکس را به حالت پیش‌فرض بر می‌گرداند، همچنین تمام پلاگین ها و افزونه‌ها را نیز حذف می‌کند.


:: موضوعات مرتبط: آموزش اینترنت , ترفند و آموزش مرورگرها , ,
:: برچسب‌ها: آموزش فایرفکس , ریست کردن تنظیمات فایرفکس , آمورش reset کردن Firefox , حذف افزونه‌ها در فایرفکس , ریست کردن فایرفکس بدون حذف رمز عبور , ریست کردن Firefox بدون حذف بوک مارک , بازیابی تنظیمات فایرفکس , روش بازگرداندن تنظیمات فایرفکس , بازگرداندن فایرفکس به حالت قبل , ,بازگرداندن تب های بسته‌شده در فایرفکس
نوشته شده در جمعه 20 دی 1392
بازدید : 1549
نویسنده : وب سایت پی سی اید

برای همه ما پیش آمده است که درحالی‌که مشغول مرور صفحات اینترنت هستیم، به اشتباه  تب یا تب هایی را بسته‌ایم. و یا اینکه با قطعی برق، ری ستارت شدن سیستم و ... رو برو شده‌ایم. اکنون نمی‌دانیم صفحه‌ای که قبلاً باز بوده و آن را مرور می‌کردیم چه لینکی بوده و ... .

 اما فایرفکس برای حل این مشکل یک راه حل ساده دارد تا با استفاده از آن آخرین تب هایی که در حال اجرا بوده‌اند را دوباره باز کند. برای استفاده از این قابلیت به روش زیر عمل نمایید:


:: موضوعات مرتبط: آموزش اینترنت , ترفند و آموزش مرورگرها , ,
:: برچسب‌ها: روش باز کردن تب های بسته ‌شده فایرفکس , آموزش بازگرداندن تب بسته شده در فایرفکس , ترفند باز کردن آخرین تب باز در فایرفکس , نحوه بازیابی آخرین تب های اجرا شده , بازیابی تب‌ها در فایرفکس , آموزش فایرفکس , آموزش مرورگر , ترفندهای مرورگر Firefox , استفاده از History در فایرفکس , ,جلوگیری از Update شدن خودکار اینترنت اکسپلورر
نوشته شده در سه شنبه 17 دی 1392
بازدید : 5607
نویسنده : وب سایت پی سی ایدبازدید : 2382
نویسنده : وب سایت پی سی اید

برخی از سایت ها طوری طراحی شده اند که برای به روز آوری مطالب یا اهدافی از این دست، به طور اتوماتیک و بدون دخالت کاربر، بارها بارگذاری می شوند. اگر در لیست سایت‌های مورد علاقه شما، سایت‌هایی وجود دارند که پس از بارگذاری کامل و در وقفه‌های کوتاه دوباره خود را بارگذاری می‌کند! یا به‌اصطلاح «Refresh» می‌شود، می توانید با استفاده از روش زیر، از این کار جلوگیری کنید.

در بیشتر موارد Refresh شدن سایت ها باعث می‌شود که هزینه اینترنت شما (هرچند نامحسوس) افزایش یابد یا اینکه بیخودی بخشی از سرعت اینترنت را به خود اختصاص دهد.


:: موضوعات مرتبط: آموزش اینترنت , ترفند و آموزش مرورگرها , ,
:: برچسب‌ها: جلوگیری از بارگذاری خودکار سایتها , جلوگیری از رفریش شدن خودکار سایت , آموزش جلوگیری از بارگذاری دوباره سایت , بارگذاری دوباره وبلاگ , جلوگیری از رفریش شدن سایت در فایرفکس , جلوگیری از رفریش شدن سایت در اینترنت اکسپلورر , آموزش فایرفکس , آموزش اینترنت اکسپلورر , آموزش جلوگیری از بارگذاری خودکار سایت , جلوگیری از Refresh شدن خود به خود سایت , جلوگیری از Refresh شدن مجدد صفحه وب , آموزش اینترنت , آموزش تنظیمات فایرفکس , آموزش تنظیمات اینترنت اکسپلورر , آموزش تنظیمات گوگل کروم , رفریش نشدن سایت به طور خودکار , ,یک روش جالب برای ذخیره کردن صفحات وب
نوشته شده در سه شنبه 17 دی 1392
بازدید : 3134
نویسنده : وب سایت پی سی اید

برای ذخیره کردن صفحه اینترنتی در مرورگرها، می‌توانید کلید Ctrl + s را نگه‌دارید و صفحه وب را با فرمت دلخواهتان ذخیره کنید.

اما در این آموزش، می‌خواهیم صفحه وب خود را با روش دیگری ذخیره کنیم. با استفاده از این روش، خواندن و مرور صفحه وب، جالب و لذت بخش تر خواهد بود:

برای این کار، مراحل زیر را طی نمایید:

 


:: موضوعات مرتبط: آموزش ویندوز , آموزش اینترنت , ترفند و آموزش مرورگرها , ,
:: برچسب‌ها: ذخیره صفحه وب , ذخیره صفحه سایت , آموزش ویندوز , ترفندهای ذخیره وب , ترفند ذخیره صفحه سایت‌ ها , تبدیل صفحه سایت به PDF , آموزش ذخیره صفحه وب به pdf , آموزش استفاده از چاپگر مجازی , پرینتر مجازی ویندوز , آموزش استفاده از پرینتر مجازی ویندوز , آموزش Microsoft XPS Document Writer , آموزش استفاده از Microsoft XPS Document Writer ویندوز , روش های پرینت صفحه وب , استفاده از Nitro PDF Creator , چاپگر مجازی ویندوز , ذخیره صفحه وب با چاپگر مجازی ویندوز , ,پشتیبان گیری از تنظیمات فایرفاکس
نوشته شده در شنبه 25 آبان 1392
بازدید : 1947
نویسنده : وب سایت پی سی اید

اگر تنظیماتی را روی فایرفاکس خود انجام داده‌اید و یا اگر در فایرفکس شما رمز عبور سایت های زیادی ذخیره شده است، بهتر است یک پشتیبان از آن تهیه کنید تا در صورت لزوم بتوانید آن را بازیابی کنید. مثلاً در صورتی که مجبور شدید ویندوز را عوض کنید یا اینکه فایرفکس را حذف کنید و دوباره نصب کنید، این پشتیبان به کمکتان می‌آید.

firefox logo


:: موضوعات مرتبط: آموزش اینترنت , ترفند و آموزش مرورگرها , ,
:: برچسب‌ها: پشتیبان گیری از فایرفکس , ذخیره تنظیمات فایرفکس , ذخیره تنظیمات Firefox , آموزش Firefox , آموزش مرورگر Firefox , روش پشتیبان گیری از فایرفکس , نحوه ذخیره پسوردهای فایرفکس , آموزش تنظیمات Firefox , setting Firefox , آموزش فایرفکس , ,صفحه قبل 1 2 صفحه بعد